"בחודשי חייו האחרונים הגה הצייר סרז' ולן את הרעיון ליצור תמונה אחת שתכנס את כל ניסיונו: יהיה בה כל מה שאי פעם נרשם בזיכרונו, כל התחושות שחלפו בו, כל החלומות שלו, התשוקות שלו, כל המרכיבים הזעירים שסכומם היה חייו. התמונה תציג את הבניין הפריזאי שבו חי זה יותר מחמישים וחמש שנה" (ז'ורז' פרק).

"החיים הוראות שימוש" הוא אחד הספרים הנפלאים ביותר שנכתבו אי פעם. זהו ספר על בניין בפריז, חידת תצרף ענקית בת 99 פרקים – אחד לכל חדר בבניין. זהו ספר נפלא שגם אוהביו המושבעים של פרק מתקשים לקרוא, להיכנס אל ארמון המראות המרהיב שהוא בנה עבורם. אבל המאמץ כדאי.

חלל הוא מילה נרדפת למרחב שבו אנו חיים, חלל הוא גם אובדן, חסר, היעדר. איך אפשר לכתוב מרחב? איך אפשר לכתוב אובדן? ב"החיים הוראות שימוש" פרק כותב את הזמן והחלל. עוד חדר ועוד חדר, עוד פיסת תצרף ועוד אחת, עד לסופו של הספר שהוא משיאיה של הספרות.

אני מזמין אתכם למסע, לעשרה מפגשים שבהם נקרא את הספר מתחילתו ועד סופו. לא ניחפז להבין את הכול, לאט ובזהירות ניכנס לעולמו של פרק. אתם תתרגזו על פרק, תריבו אתו, תתרגשו ממנו ובסופו של המסע, בפרק האחרון, נשימתכם תיעתק מרוב יופי.

משך הסדנה: עשרה מפגשים בני כשעה וחצי.

הסדנה תתקיים בירושלים בימי ראשון אחת לשבועיים, החל מה-18 בדצמבר.

מחיר הסדנה: 850 שקל.

אתם מוזמנים לפנות אליי באימייל או להשאיר את פרטיכם כאן, ואני אחזור אליכם.

 

נגישות