סדנאות למנהלים – תקשורת מעצבת מציאות

מי כמוכם יודעים, בעסקים כמעט הכול תלוי בתקשורת. כשאתם מקצוענים, אתם לא רק שולחים מסר, אלא גם יוצרים את האופן שבו המקבל תופס אתכם, את היחס שלו אליכם ולרגע אחד אפילו אותו עצמו.

 בסדנה “תקשורת מעצבת מציאות” נלמד כיצד להשתמש בעקרונות מתחום הספרות, הרטוריקה והפסיכולוגיה הקוגנטיבית והחברתית לתכנון מוקפד של מסרים כך שישפיעו על תודעת הנמענים ויעצבו אותה. השפעה מכוונת כזאת הופכת את המסר לאפקטיבי ומדויק. אחרי הכול, תקשורת מקצועית מניבה תוצאות.  

בסדנה בת שלושה מפגשים נלמד על הממד הקוגניטבי של התקשורת, על אומנות הנרטיב ועל תפקיד הנמען כגיבור בעלילה שאתם יוצרים עבורו. ראשיתו של כל מפגש יוקדש ללימוד תיאורטי, חלקו השני יוקדש לניתוח של דוגמאות שונות וחלקו האחרון לעיבוד משותף של האתגרים התקשורתיים העומדים בפני הארגון.

מפגשי הסדנה

מפגש ראשון – הממד הקוגנטיבי

בו נפנים שחלק ניכר מתפיסת העולם שלנו מעובד הרחק מעבר להכרה המודעת שלנו, שחומרי הגלם שמהם אדם בונה את השקפת עולמו ושבעזרתם הוא מקבל את החלטותיו המודעות מעוצבים על ידי משתנים שהוא אינו מודע להם, וכיצד אפשר להשפיע על המשתנים הללו בטכניקות עדינות, פשוטות ובטוחות.

מפגש שני – אומנות הנרטיב

בו נלמד שסיפור אינו רק אוסף של עובדות, אלא רצף של עובדות ומסרים. רצפים שונים מקנים לסיפור משמעות שונה. מי ששולט ברצף ובדרך שבה העובדות מוגשות, שולט בסיפור ובהשלכותיו. עדיף שיהיו אלה אתם.

מפגש שלישי – הגיבור בעלילה

במפגש האחרון ניכנס לנעליו של מקבל המסר. נלמד את המנגנונים שבעזרתם הוא יוצר את תפיסתו העצמית; נלמד שהאפקטיביות של התקשורת תלויה בהבנה שגיבור העלילה הוא בן השיח שלנו, ולא אנחנו; נלמד איך אדם בונה את הסיפור שלו, איך המסר שלנו משתלב בעלילה והרבה יותר מזה, איך הוא יכול להשפיע על מהלכה. 

ובקיצור, מה הסדנה שלנו מלמדת אתכם?

לעשות קסמים קטנים בעלי השלכות מרחיקות לכת, ובאמצעות כתיבה נכונה ומדוייקת, מכוונת מטרה, להפוך למנהלים אפקטיביים הרבה יותר ולהרגיש שכל מילה שאתם כותבים משרתת אסטרטגיה מהודקת היטב. זה רלוונטי בכל אשר תפנו – ממצגת עסקית משכנעת, דרך התכתבות משפטית המנמיכה להבות ועד למסרון המדרבן אנשים לפעולה.

הסדנה פותחה ומועברת יחד עם יאיר שפירא, מומחה לתקשורת מעצבת תודעה, יזם ויועץ בתחום הסטוריטלינג המטורגט במדיה הדיגיטלית (או במילים פשוטות יותר, איך מתאימים לכל משתמש ברשת סיפור המיוחד לו). יאיר הוא שותף מייסד בחברת “בלינק אפ”, ובעל עשרים שנות ניסיון כאיש תקשורת בעיתונות הכתובה, המשודרת והדיגיטלית.

לפרטים נוספים, אתם מוזמנים לפנות אלינו לאימייל mottyf@gmail.com או ליצור קשר דרך הטופס שלמטה.

צור קשר

מוטי פוגל - סדנאות כתיבה עסקית

נייד 052-668-2346

דוא״ל  mottyf@gmail.com

נגישות