“טרור תרבותי מופעל על ישראל" (שוקי וייס, לאחר ביטול הופעת הפיקסיז)

“אני זוכר את הקיץ של 2010 – הקיץ של הטרור התרבותי. היום קצת קשה להבין איך הרגשנו אז, כשאנשים פחדו לצאת מהבית. לא יכולת להזמין כרטיס, ולחכות בשקט להופעה, בלי לפחד שאיזה ביטול יפול לך על הראש”.

“אני זוכר איך זה התחיל – כשהגורילז סאונד סיסטם והקלקסונז החליטו לבטל את  ההופעה שלהם בישראל. למרות שזה היה פיגוע כפול, אנשים חשבו שזה מקרה חד פעמי, “וממילא מי מכיר את הלהקות האלה – רק שמאלנים, אז ההפסד לא כך כך גדול”. אבל כשהפיקסיז הודיעו שהם לא מגיעים, התחלנו להבין שזו מתקפת טרור משולבת”.

“אני ניצלתי בנס. רציתי ללכת להופעה של הפיקסיז, אפילו קניתי כרטיסים, אבל היתה לי משמרת בעבודה, ונתתי אותם במתנה לחברים. עד היום קשה לי להתגבר על ההרגשה, שאני הייתי צריך להיות שם במקומם. אחרי הביטול, הם כבר לא חזרו להיות אותו דבר – רק ישבו בבית והאזינו למירי מסיקה, פוחדים שאיזה שדרן רדיו מתחכם ישמיע את הפיקסיז, ויעורר את הטראומה מחדש”.

“המכה הרצינית באמת הגיעה אחרי שאלטון ג’ון דיבר עם קט סטיבנס, והודיע שגם הוא לא יגיע. זה היה הפיגוע ההמוני החמור ביותר בתולדות ישראל. משהו נשבר בתוכנו – גלגל”צ נסגרה, כי בלי אלטון כבר לא היה לה מה לשדר, ואפילו הפקקים בדרך לכינרת בסוף שבוע רגוע, כבר לא נשמעו אותו דבר”.

“אתה מוכן לעצור את ההקלטה?”

(מתוך “הקיץ האחרון”, סרט תיעודי (שעוד יצולם) על מתקפת הטרור התרבותי של 2010).

ותודה למיכאל.

נגישות