ד"ר טיבי היקר, הרשה לי לקרוא לך אחמד (דרך אגב, אתה ממש דוקטור עם דיפלומה והכל?), לא יכולתי שלא לשים לב שלקחת באופן קצת אישי את תמיכתי אתמול בפסילת רשימות בל"ד ורע"מ-תע"ל לכנסת. צר לי מאד אם נעלבת, לא זו היתה כוונתי, יכול להיות שהייתי צריך לקחת בחשבון את הנטייה שלך ושל חבריך לרגשנות, אבל מבחינתי לא היה בכך שום דבר אישי. דע לך אחמד שאני מאד מחבב אותך, ובחיי שאין לי שום דבר נגד ערבים (אתה יכול לשאול אפילו את ראלב), אבל אתה וחבריך פשוט חציתם את הגבול עם הצעקות והכעסים והבלגן שאתם עושים בזמן האחרון.
תדע לך שהדמוקרטיה היא נשמת אפה של המדינה היהודית, אבל בדמוקרטיה צריך להיות נימוס. תראה למשל איך אני ואביגדור מסתדרים יפה ביחד, למרות שאני רחוק מרחק רב מהשקפותיו ומדעותיו ומגנה אותן בכל לשון, ובכל זאת אנחנו משתפים פעולה – כי זו המדינה היהודית של כולנו ואם לא נשתף פעולה, אתה יודע מי יבוא וישחט את כולנו בלילה, ותדע שאיווט, למרות איך שהתקשורת מציגה אותו, הוא יהודי מאד חם ומאד דואג לעתידו של עם ישראל. אבל אתה וחבריך, ואני לא מפקפק לרגע בזכותכם להביע את דעתכם, באים וצועקים על פצצות וילדים ועוד בזמן מלחמה כשחיילינו זקוקים לכל התמיכה שהם יכולים לקבל. ראה, אפילו איתמר בן גביר, שאתה ודאי יודע עד כמה אני רחוק מדרכו של הפרחח הצעיר והשובב הזה, בא אתמול לועדה וישב בשקט ובנימוס ואתה וחבריך עומדים עם הכאפיות שלכם והסכינים בידיים וצועקים עד לב השמיים. למה? מה קרה? מי מת? (זו שאלה רטורית, אתה לא חייב לענות).
כנראה שאתה לא מבין איך דמוקרטיה עובדת, אז כדי שתבין, אנחנו שלחנו לכם קריאת אזהרה ועכשיו בג"צ יבוא ויכניס אתכם לכנסת, כי אצלנו יש מקום לכולם – דרך אגב, אתה יודע מי עומד לחזור אלינו למשכן? אהוד (בלטה) יתום. כל כך התגעגעתי אליו. הוא ואבי (פצצה מתקתקת) דיכטר מספרים לנו במזנון סיפורים על אתה יודע מה שאתה נקרע מצחוק – וגם אתה תחזור ותמשיך בפעילותך. זו בסך הכל אזהרה, שתבין ותדע את מקומך. הנה, ראלב למשל, כזה בחור טוב, עשה לנו קצת צרות בממשלה, אבל דיברנו איתו והסברנו לנו מה המשמעות של הטלת ספק בצבא של המדינה הדמוקרטית היחידה במזרח התיכון והוא הבין (ואפילו הביא לנו חומוס מהכפר לישיבת הסיעה, בתור פיצוי).]
אז אחמד, אל תיעלב. זו בסך הכל המדינה (היהודית והדמוקרטית) של כולנו]
שלך,
איתן.

נגישות